Przejdź do głównej treści
Znajdź swoje wnętrze
Co musisz wiedzieć zanim kupisz nieruchomość w Hiszpanii?

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości za granicą? Jednym z Twoich wyborów jest Hiszpania? Zobacz o czym musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup i jak nasze biuro może pomóc Ci w jego zakupie.

Najważniejsze pojęcia i kwestie jakie musisz poznać przed zakupem nieruchomości
Wszystkie zarejestrowane  nieruchomości posiadają w Hiszpanii wpis do rejestru (odpowiednik polskich ksiąg wieczystych). Poniżej wykaz dokumentów związanych z obrotem nieruchomości:

 • Nota Simple jest to aktualny wyciąg z urzędu rejestracyjnego. Wszystkie nieruchomości znajduje się w naszej ofercie są sprawdzane przez prawnika . 
  Nieruchomości mają uregulowany stan prawny oraz są wolne od wszelkich zadłużeń finansowych, nie są one obłożone żadnymi obciążeniami takimi jak hipoteka czy embargo.
 • Escritura jest to dokument notarialny stwierdzający własność i wymieniający właściciela.
 • Primera Ocupacion pozwolenie zamieszkania
 • Libro Hipotecario Księga Wieczysta
 • Nota Simple wypis skrócony z Rejestru Nieruchomości – Registro de las Propiedades
 • IBI  roczny podatek od nieruchomości 
 • Impuesto de Basura opłata za śmieci do miejscowego Urzędu Miasta.

Notariusze w Hiszpanii bardzo skrupulatnie sprawdzają wszystkie dane i w przypadku nieścisłości lub wątpliwości nie podpisują aktu aktu notarialnego aż do wyjaśnienia.
Przy nabywaniu nieruchomości obywatele Polski (obywatele UE), traktowani są wg Europejskiej zasady równości, tj. tak samo jak obywatele Hiszpanii.
Identycznie jak w Polsce umowa sprzedaży nieruchomości wymaga zachowania formy aktu notarialnego pod rygorem nieważności.


Jakie podatki i opłaty będą mnie obowiązywać przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii? 

Podatki i opłaty mogą się różnić w zależności w jakim rejonie Hiszpanii znajduje się nieruchomość, z reguły koszt zakupu nieruchomości stanowi ok. 13% ceny transakcyjnej.
Opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości nie różnią się znacząco od cen w Polsce, poniżej lista wszystkich o których musisz pamiętać:

 • Lokalne podatki za wywóz śmieci, ścieki itp. (Tasas)
 • Podatek od nieruchomości (podatek IBI)

  Właściciel nieruchomości w Hiszpanii może wyznaczyć przedstawiciela podatkowego, który zajmie się rozliczeniem podatkowym. Ten przedstawiciel fiskalny jest również głównym kontaktem dla organów podatkowych.Co otrzymujesz w ramach opieki rezydencji podatkowej:

 • Udzielenie informacji podatkowych dotyczących Twojej nieruchomości.
 • Odbierania i przetwarzania korespondencji z docelowym podatnikiem.
 • Sprawdzanie i płacenie lokalnych podatków.
 • Działania jako przedstawiciel podatkowy: opłata za te usługi wynosi ok 190 euro/rok (bez VAT/IVA).

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług przed wylotem do Hiszpanii będziemy potrzebować od Ciebie: 

 • jaki budżet ( orientacyjnie ) chcesz przeznaczyć na zakup nieruchomości w Hiszpanii
 • jakiego rodzaju nieruchomości poszukujesz: apartament, mieszkanie, dom, willa
 • w jakiej lokalizacji poszukujesz nieruchomości
 • czy nieruchomość ma być blisko plaży, wspólny basen, w pobliżu centrum handlowego, w granicach miast czy na uboczu, itp.
 • czy poszukujesz nieruchomości do celów prywatnych, czy inwestycyjnie, lokata kapitału.

Jesteśmy obecni przy całym procesie sprzedaży, od momentu przylotu/przyjazdu, aż do przekazania kluczy. Pomagamy w kwestiach podpisania umów z dostawcami mediów, w sprawach podatkowych itp.

Pomagamy w uzyskaniu numeru identyfikacyjnego dla obcokrajowców  N.I.E. ( Numero de Identification de Extranjero). Uzyskanie tego numeru jest konieczne np. do zakupu, dokonywania opłat np. w urzędach. Numer N.I.E. można uzyskać na miejscu w Hiszpanii jak również w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie.

Nasz współpraca z zagranicznymi biurami wciąż się rozwija, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat internujących Cię lokalizacji w Hiszpanii, których nie znalazłeś w naszej ofercie, napisz do nas lub zadzwoń.
Zapraszamy również do oglądania nowych ofert dostępnych na naszej stronie!

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych nieruchomościach w naszej ofercie?

 • Określ typ nieruchomości
 • Wybierz sprzedaż lub wynajem
 • Określ czas otrzymywania powiadomień (np. przez 30 dni)
Zapisz się na newsletter

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam!

Sprawdź ogłoszenia

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy!

Zgłoś swoją ofertę
Co musisz wiedzieć zanim kupisz nieruchomość w Hiszpanii?

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu