Przejdź do głównej treści
Znajdź swoje wnętrze

Wiele osób szuka swojego upragnionego i wymarzonego miejsca do zamieszkania. Przy wyborze nieruchomości przede wszystkim kierują się lokalizacją oraz ceną, która dla większości nabywców jest kluczowym aspektem w podjęciu decyzji. W naszym biurze Nieruchomości Kurpiel oferujemy klientom kompleksową pomoc przy całym procesie kredytowym. 

Nasi eksperci pomagają w obszarze kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także ubezpieczeń. Wszystko odbywa się w jednym miejscu – będąc naszym klientem nie musisz chodzić od banku do banku i sprawdzać swoje możliwości finansowania zakupu nieruchomości. Oszczędzamy Twój cenny czas oraz doradzimy Ci jak wybrać najlepszą ofertę banku.

Korzystając z naszych usług otrzymujesz: 
- fachową obsługę i bezpieczeństwo podczas całego procesu kredytowego,
- bezpłatne zbadanie zdolności kredytowej we wszystkich dostępnych na rynku bankach, z którymi współpracujemy,
- symulacje kredytowe wraz z porównaniem,
- szczegółową analizę wraz z zestawieniem wszystkich kosztów kredytowych,
- brak prowizji za udzielenie kredytu.

Po sprawdzeniu zdolności kredytowej w dedykowanych do tego celu kalkulatorach bankowych oraz analizie przygotowanych ofert, następnym krokiem jest decyzja klienta co do wyboru najkorzystniejszej dla niego oferty. Kolejnym etapem jest przygotowanie wniosku kredytowego i formularza informacyjnego. W zależności od wybranego banku, każdy z nich posiada swój wewnętrzny proces kredytowania. Nasz doradca przygotowuje wszystkie dokumenty niezbędne do analizy. 
Banki przed uruchomieniem środków na zakup weryfikują dwa etapy, którymi są:
- analiza kredytobiorcy,
- analiza nieruchomości.

Cała procedura trwa około 1 miesiąca, czasami dłużej w zależności od ilości złożonych wniosków w banku. 
Warto wiedzieć, że kredytobiorca musi wziąć kredyt w takiej walucie, w jakiej zarabia. Przykładowo klient mieszka w Niemczech i wynagrodzenie za swoją pracę na konto przychodzi mu w EURO, to kredyt na zakup nieruchomości również musi być w EURO. Dodatkowo trzeba mieć odłożone pieniądze na swój wkład własny. Wysokość wkładu przy kredycie walutowym jest wyższa niż przy kredycie złotówkowym. 
Minimalny wkład przy kredycie w naszej polskiej walucie jest na poziomie 10% wartości nieruchomości, np. koszt zakupu nieruchomości to kwota 400 000 zł, więc wkład własny (10%) to kwota 40 000 zł. Zazwyczaj wpłaca się go w całości przy podpisaniu umowy przedwstępnej lub w częściach (przy przedwstępnej i końcowej umowie notarialnej), aby bank mógł zweryfikować, iż klient posiada deklarowaną kwotę ze środków własnych. 

Masz pytania? Nie czekaj! Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym Doradcą. 

 

Autorska artykułu: Joanna Kluz, agent ds. nieruchomości, kierownik biura

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych nieruchomościach w naszej ofercie?

  • Określ typ nieruchomości
  • Wybierz sprzedaż lub wynajem
  • Określ czas otrzymywania powiadomień (np. przez 30 dni)
Zapisz się na newsletter

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam!

Sprawdź ogłoszenia

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy!

Zgłoś swoją ofertę
Planujesz zakup nieruchomości na kredyt? Zobacz jak możemy Ci pomóc

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu