Przejdź do głównej treści
Znajdź swoje wnętrze
Przemyśl 148/5738/OOS

Kamienica z własnym parkingiem / ul. Mickiewicza

Kamienica z własnym parkingiem / ul. Mickiewicza
Kamienica z własnym parkingiem / ul. Mickiewicza
  • Powierzchnia 2 150,00 m2
  • Cena za m2 1 372,09 PLN
  • Cena 2 950 000,00 PLN

Szczegóły oferty

Opis oferty


Na sprzedaż wyjątkowa kamienica zlokalizowana przy ul. Mickiewicza. Budynek ma charakter Handlowo usługowy. Posiada 3-kondygnacyjne i zrealizowany w technologii tradycyjnej, murowanej, całkowicie podpiwniczony. Dach stromy w konstrukcji drewnianej z poddaszem nieużytkowym z możliwością adaptacji. Działka całkowicie uzbrojona. W budynku wykonano komplet przyłączy z sieci miejskich w ulicy Mickiewicza. Wjazd na teren działki i wyjazd istniejący z ulicy Mickiewicza.
Teren działki jest ograniczony ogrodzeniem trwałym. Budynek wpisano w Wojewódzki Rejestr Zabytków. Obiekt zrealizowano w 1904 roku w zwartej zabudowie ulicy Mickiewicza i zlokalizowano w normatywnych odległościach od istniejącej zabudowy:15,0 m od budynku od strony zachodniej oraz 30,Om od wschodniej. Niewątpliwym plusem jest działka o powierzchni 26a, która w dużej mierze stanowi parking. Budynek poza obecnym przeznaczeniem może pełnić funkcję mieszkalną lub hotelową, sprzyja temu dobry dojazd od centrum i z obwodnicy oraz bliskość dworca.

Dane techniczne budynku:
-powierzchnia zabudowy - 676,30m
-powierzchnia użytkowa - 1981,50m
-kubatura -5715,00m


Opis budowlany:

Budynek wolnostojący trzy-kondygnacyjny, wybudowany w 1904 roku. Pełnił funkcje magazynu tytoniowego. Budynek został zrealizowany w technologii tradycyjnej murowanej. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły pełnej ceramicznej. Mury grubości 105 cm w poziomie piwnic oraz 85 1 65 cm w kondygnacjach nadziemnych. W podpiwniczeniu układ konstrukcyjny stanowią masywne dwa rzędy slupów murowanych z cegły pełnej wraz z łukowymi murowanymi podciągami na pozostałych kondygnacjach słupy żeliwne z dźwigarami stalowymi. Nad piwnicą strop odcinkowy. Nad kondygnacjami pozostałymi stropy drewniane belkowe wsparte na dźwigarach stalowych oraz ścianach murowanych. Dach nad budynkiem stromy, dwuspadowy w konstrukcji drewnianej krokwiowo-kleszczowej. Pomieszczenia strychowe nieużytkowe z możliwością adaptacji i zmiany na użytkowe. Wewnętrzna klatka schodowa łącząca pomieszczenia parteru z piwnicami wykonana w konstrukcji monolitycznej żelbetowej. Klatka schodowa dwubiegowa z pośrednim spocznikiem. Schody zewnętrzne monolityczne żelbetowe. Wymiary schodów wewnętrznych i zewnętrznych normatywne. Budynek jest zasilany w komplet medii z sieci miejskich, ogrzewanie w pomieszczeniach piwnic elektryczne konwektorowe, na parterze kominkowe. W czasie użytkowania inwestor, w latach 1995-96, wykonał zabezpieczające prace budowlane zgodnie z Decyzją Prezydenta Miasta Przemyśla i zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, polegające na
- zabezpieczeniu i poszerzeniu ścian fundamentowych
- zabezpieczeniu sklepień stropu nad piwnicami
- wymianie części stropu nad piwnica na żelbetowy monolityczny
-zabezpieczeniu spękań ścian szczytowych w poziomie piwnic 1 kondygnacji nadziemnych
- zamurowaniu części otworów okiennych piwnic i parteru

Obecnie budynek wynajmowany jest pod działalność handlową oraz usługową.
Zapraszamy do kontaktu 535 600 996.


Lokalizacja
Kamienica z własnym parkingiem / ul. Mickiewicza
Opiekun oferty
Sprawdź ofertę kredytu
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *
Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych nieruchomościach w naszej ofercie?

  • Określ typ nieruchomości
  • Wybierz sprzedaż lub wynajem
  • Określ czas otrzymywania powiadomień (np. przez 30 dni)
Zapisz się na newsletter

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam!

Sprawdź ogłoszenia

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy!

Zgłoś swoją ofertę
Kamienica z własnym parkingiem / ul. Mickiewicza
Komunikat
Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu