Przejdź do głównej treści
Znajdź swoje wnętrze
Zakup nieruchomości u dewelopera

Wielu z Was myśli pewnie o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego Na poniższym schemacie pokazujemy uproszczony schemat jak wygląda zakup nieruchomości u dewelopera na etapie budowy.

Ustawa deweloperska z 2011 roku wymusiła na deweloperach korzystanie z rachunków powierniczych. Zabieg ten ma chronić nabywców przed stratą środków, w przypadku upadłości dewelopera.
Wyjątkiem od tego są deweloperzy budujący inwestycje z własnych środków. Przy inwestycjach bez rachunków powierniczych deweloperzy nie mogą pobierać od nabywców transz, a także zadatków. Praktycznie cała kwota transakcyjna jest płacona po umowie końcowej.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje nowelizacje ustawy deweloperskiej. Nowelizacja ma wprowadzić zaostrzenie przepisów. Transakcje na rynku deweloperskim mają stać się jeszcze bezpieczniejsze. UOKiK chce likwidacji otwartych rachunków powierniczych bez zabezpieczeń. Jedynymi możliwościami dla deweloperów mają być rachunki powiernicze zamknięte (środki z rachunku są uwalniane po przeniesieniu własności na nabywcę) lub rachunki powiernicze otwarte z gwarancją wydawaną przez bank lub towarzystwo ubezpieczeń. Ma to zapewnić pełne odzyskanie środków przez klientów w przypadku upadłości dewelopera.

Co myślicie o zmianach?

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych nieruchomościach w naszej ofercie?

  • Określ typ nieruchomości
  • Wybierz sprzedaż lub wynajem
  • Określ czas otrzymywania powiadomień (np. przez 30 dni)
Zapisz się na newsletter

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam!

Sprawdź ogłoszenia

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy!

Zgłoś swoją ofertę
Zakup nieruchomości u dewelopera
Komunikat
Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu